پلاتینی ,فیفا ,بلاتر ,آقای ,اخلاق ,پرداختی ,کمیته اخلاق ,آقای بلاتر ,آقای پلاتینی ,میلیون فرانکی ,میشل پلاتینی

حکم سنگین کمیته اخلاق برای روسای فیفا و یوفا

محرومیت 8 ساله فیفا برای بلاتر و پلاتینی


فیفا اعلام کرد که میشل پلاتینی و سپ بلاتر برای 8 سال از همه فعالیت های فوتبالی محروم شدند.


 

به گزارش "ورزش سه"، بلاتر متهم است که در سال 2011 یک پرداختی 2 میلیون فرانکی به میشل پلاتینی داشته که هیچ توجیه قانونی ندارد. هرچند این دو ادعا کردند که این پرداختی مربوط به زمان حضور پلاتینی در فیفا به عنوان مشاور بوده است اما کمیته اخلاق فیفا این دو را برای 90 روز تعلیق کرد. اکنون هم این نهاد حکم به محرومیت 8 ساله این دو از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال داده است.
در بیانیه فیفا آمده است:" پرونده آقای بلاتر مربوط به پرداختی 2 میلیون فرانکی به آقای پلاتینی در ‏فوریه 2011 بود. ‏
آقای بلاتر در جایگاه رئیس فیفا، در حالی دستور چنین پرداختی را صادر کرد که هیچ جایگاه قانونی ‏براساس قراردادی که بین آنها در 25 آگوست 1999 بسته شد، ندارد.‏
نه در قرارداد نوشته شده و نه در جلسه رسیدگی، آقای بلاتر نتوانست قانونی بودن این پرداخت را ثابت ‏کند. ادعای او در مورد توافق لفظی قانع کننده نبود و توسط کمیته اخلاق رد شد. آقای پلاتینی هم در این ماجرا نشان داد که نسبت به وظایف و تعهداتش به اندازه لازم پایبندی ندارد."
پلاتینی پیش از این روند بررسی این پرونده را سیاسی توصیف کرده و در اعتراض به اظهارات یکی از سخنگویان کمیته اخلاق فیفا، اعلام کرد که در جلسه رسیدگی به این پرونده شرکت نخواهد کرد. این حکم می تواند به معنی عدم حضور قطعی پلاتینی در انتخابات ریاست فیفا که قرار است کمتر از سه ماه دیگر برگزار شود، باشد.
منبع اصلی مطلب : فوتبال ایران و جهان
برچسب ها : پلاتینی ,فیفا ,بلاتر ,آقای ,اخلاق ,پرداختی ,کمیته اخلاق ,آقای بلاتر ,آقای پلاتینی ,میلیون فرانکی ,میشل پلاتینی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت :